BELYSNING / Bordslampor / Bordslampfot 7585691
*
nr 758 5691
Bordslampfot
Signerad, keramik
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 maj 2012
kl 18:25:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/5 10:54:13
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor keramik
-
5091 Bordslampa
Boréns, Mässing/läder, höjd: 46 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:16
-
4235 Bordslampfot
omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:18
*
Bordslampfot
nr 758 5691
Bordslampfot
Signerad, keramik
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 maj 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/5 10:54:13 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor keramik
-
5091 Bordslampa
Boréns, Mässing/läder, höjd: 46 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:16 -
4235 Bordslampfot
omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:18